Kategorie: MS

O SMOLÍČKOVI

"Domluva a dané slovo platí, odjakživa platí, lidé zlatí..."

17. 10. 2017 touto písničkou představili hudebníci Dáša, Jarka a Honza z divadla Musica Animae pohádku O Smolíčkovi. Smolíček nedodržel slib, který dal jelenovi, a pustil do chaloupky v lese Jeskyňku. Ta ho odnesla do hlubokého lesa, a jak známo, nebýt zachránce jelena, zle by to s ním dopadlo. Jelenovi slíbil, že už to nikdy neudělá, a dané slovo už nikdy neporušil. Přestože se Jeskyňky některé děti trošičku bály, hudební pohádka se jim moc líbila. Aktivně vstupovaly do děje a společně jsme si tak ve školce užili pěkné představení.

Kaštánek, drak a Duběnka – environmentální edukační program SEV Hlídka

Princ Kaštánek má velkou starost. Jeho princeznu Duběnku mu odnesl drak Bouřlivák. Když se to naše děti dověděly, Tobiášek a Anička navrhli, že princi pomůžeme princeznu najít a draka zahnat. Drak Kaštánkovi zanechal dopis: "... musíš mi dokázat, že umíš používat svoje smysly a rozum. A že jsi chytřejší než já. Pak ti princeznu vrátím..." Děti souhlasily, že Kaštánkovi pomůžou. Splnily všechny úkoly, Duběnku osvobodily a drakovi tak dokázaly, že nejen Kaštánek, ale i ony používají své smysly a rozum.

Princezna byla ráda, že je zase volná (bylo jí po Kaštánkovi tuze smutno) a pozvala nás na pravou podzimní svatební hostinu. Další návštěva Střediska ekologické výchova Hlídka čeká naše předškoláky v prosinci.

Program na říjen 2017

9. 10. 2017

SEV Hlídka: environmentální program „Jak si Kaštánek zasloužil princeznu Duběnku“, akce se zúčastní předškoláci z Broučků, Včeliček a Berušek místo konání: Špilberk, odchod z MŠ v 8:00.

10. 10. 2017

SEV Hlídka: environmentální program „Jak si Kaštánek zasloužil princeznu Duběnku“, akce se zúčastní předškoláci z Motýlků, Žabek a Zajíčků, místo konání: Špilberk, odchod z MŠ v 8:00.

17. 10. 2017

Musica Animae: hudební pohádka „O Smolíčkovi“, (v MŠ):

9:15     Zajíčci, Žabky, Motýlci

10:15   Včelky, Berušky, Broučci

24. 10. 2017

Dýňové dílničky pro rodiče s dětmi, začínáme v 15:30.

O kocourovi v botách

Dne 26. 9. 2017 k nám do školky zavítal kocour. Nebyl to kocour ledajaký, patřil mládenci, který na rozdíl od svých bratrů nezdědil mlýn ani pole, ale právě kocoura. Kocourek se rozhodl, že dopomůže svému pánu ke štěstí. Obstaral si boty a pytel a vydal se na lov. Jenže ouha, u lesa narazil na spoustu odpadků. Děti kocourovi pomáhaly odpadky sbírat a třídit. Poznali jsme, že třídění druhotných surovin je pro děti samozřejmostí. Děkujeme za to Vám, rodičům.

Loutkové divadlo Narcis

V pátek 22. září za našimi dětmi a žáky školy přijelo Loutkové divadlo Narcis, divadlo s dlouholetou tradicí ve svém oboru – loutkoherectví. Neviděli jsme pohádku, ale veselý hudební program, ve kterém děti viděly, co všechno loutky dovedou. Také bylo co k poslouchání, protože na hudbu loutky hrály na různé hudební nástroje, zpívaly a dělaly různé veselé a akrobatické kousky. Děti byly nadšené, když tyto velké loutky – marionety vystupovaly a chodily přímo před nimi. Dobře tak viděly, jak se loutky chovají a pohybují. Loutkoherci nakonec vybrali některé děti, které si samy vyzkoušely, jak se loutky ovládají – třeba klavírista nebo paní zpěvačka. Potěšili nás, pobavili a moc jim za to děkujeme!

Africká pohádka

V daleké Africe žila maminka Bavana a její malý syn Bumty. Bumty rád bubnoval na svůj bubínek a předával si bubnováním i zprávy se svými kamarády Tongou a Mumbou. Maminka vařívala pravé africké jídlo fufu, které chutná jako naše krupicová kaše.

Jednoho dne zmizela voda z řeky. Převalila se přes diváky a byla pryč. Vzala s sebou i bubínek. Bumty se jej vydal hledat... Našel. I řeku. Pod kořeny velkého baobabu všechno schoval tlustý had. Bumty hada bubnováním odehnal a diváci mu vydatně pomáhali dupáním, tleskáním a ječením.

Děti tvrdí, že se jim v Africe líbilo a nejraději by se už začaly balit na zimní výpravu do Grónska. Ale musí počkat až do ledna, až k nám „Pohádkové divadlo“ zase přijede.

Fotogalerie z představení

Program na září 2017

22. 9. 2017

LOUTKOVÉ DIVADLO NARCIS, Praha (tělocvična ZŠ) - 9:00 celá MŠ

18. 9. 2017

AFRICKÁ POHÁDKA (v MŠ) - 9:15 Zajíčci, Žabky, Motýlci, 10:15 Včelky, Berušky, Broučci

26. 9. 2017

KOCOUR V BOTÁCH (v MŠ)

tematické dílny EVVO – třídění odpadu - 9:15 Včelky, Berušky, Broučci, 10:15 Zajíčci, Žabky, Motýlci

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Vážení rodiče,

v úterý 12. 9. 2017 v 16:00 se konají třídní schůzky v jednotlivých třídách MŠ. Prosíme, přijďte bez dětí.

Co děti potřebují do MŠ:

• * přezuvky
  • * oblečení do třídy:
  •       o tepláky, tričko, sukni, šaty
  • * náhradní oblečení:
  •       o spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky
  • * oblečení na pobyt venku (dle počasí):
  •       o tepláky, punčocháče, oteplovačky, krátké kalhoty …
  •       o tričko s krátkým /dlouhým rukávem
  •       o mikinka, svetr, bunda
  •       o boty na suchý zip
  •       o pokrývka hlavy (kšiltovka, čepice)