Fakultní škola

PdF

ZŠ Jihomoravské nám. se od roku 2016 pyšní statusem Fakultní škola, který je přidělován školám úzce spolupracujícím s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity.

Bližší informace k praxím studentů najdete na:

Jaká je praxe na ZŠ Jihomoravské  nám. ?  Přečtěte si, co o praxi u nás napsala studentka Ivana

Kdybyste se chtěli stát učitelem a měli se jít poprvé postavit před třídu, jaká byste chtěli, aby vaše praxe byla? Jistě byste se chtěli dostat do příjemného prostředí. Určitě byste stáli o třídy, ve kterých jsou skvělí žáci. Bezesporu by vám velmi pomohlo, kdyby tam s vámi byl učitel, který dobře ví, co dělá, rád poradí a je ochoten pomoci.

V rámci své pedagogické praxe jsem se dostala na Základní a mateřskou školu Brno, Jihomoravské náměstí a moje zkušenost byla přesně taková, jakou by jistě chtěl každý začínající učitel. Praxi jsem vykonávala pod vedením profesionálních učitelů, kteří mi i za relativně krátkou dobu předali mnoho cenných zkušeností. Velmi mě inspirovalo, že existují učitelé, kteří skvěle učí, mají respekt, ve třídě mají pořádek, přesto jsou však u žáků velmi oblíbení. Mám-li být upřímná, dosud jsem mnoho takových učitelů nepotkala a ZŠ Jihomoravské takovou paní učitelku má. A co žáci? Měla jsem možnost nahlédnout hned do několika tříd. Všechny tyto třídy byly plné pohodových žáků. Zkrátka jsem se s žáky cítila dobře a ačkoli jsme spolu nestrávili příliš dlouhý čas, budou mi chybět. Dobrá atmosféra panuje i v kabinetech učitelů. I přesto, že jsem v učitelském prostředí nováček, všichni se ke mně chovali velmi přátelsky a do školy jsem se těšila. Příjemné prostředí je tvořeno především lidmi a mně bylo ctí dostat se do kolektivu takto příjemných lidí.

Ivana, studentka Pedagogické fakulty MU

Jaká je historie spolupráce s PdF MU?

Na konci školního roku 2015/2016 se zpečetila spolupráce ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské nám. 2 s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity spočívající v poskytování praxe studentům učitelských oborů. Naší škole byl po splnění kritérií v pěti oblastech (vybavenost školy, kvalifikovanost pedagogů, kvalita výuky, komunikace s PdF, kvalita přípravy studentů) přiznán status Fakultní škola. Tato kritéria jsou vyhlášena děkanem PdF a my měli ve škole v září 2016 na návštěvě p. doc. Havla, vedoucího tamější katedry primární pedagogiky, který si dojel školu prohlédnout osobně. V průběhu školního roku očekáváme příchod nové várky studentů, kteří si za vedení našich pedagogů budou plnit svoji nezbytnou praktickou část studia.

V roce 2021 se nám status Fakultní škola podařilo obhájit a těšíme se z další spolupráce s PdF MU.

Datum vložení: 8. 5. 2021 17:41
Datum poslední aktualizace: 7. 3. 2024 10:00