Průša do školy

3D tisk

Naše škola se zapojila do projektu Průša pro školy. Škola získala zdarma 3D tiskárnu, kterou naši učitelé díky školení v rámci Průša Academy dokážou ovládat.

Žáby jsou z filamentu

Ne, to není nový přírodopis, ale nová technologie, kterou ve škole máme. Přesněji tedy nová 3D tiskárna. Využili jsme akce Průša do školy:

3D tisk zábavnou formou zároveň rozvíjí kreativitu i technické myšlení. V moderním školství je jednou z nejpopulárnějších nových technologií. Chcete 3D tisk při výuce také využít, ale nevíte jak začít? Pomůžeme vám! Jsme vývojáři a výrobci světoznámých 3D tiskáren ORIGINAL PRUSA. Pro všechny školy, univerzity a další vzdělávací instituce jsme nově připravili program Průša pro školy, který vám s 3D tiskem pomůže po technické i didaktické stránce.

• Po absolvování školení podepíšeme zápůjční/darovací smlouvu a domluvíme se na předání 3D tiskárny Original Prusa i3 MK3S, případně Original Prusa MINI (podle domluvy a aktuálních zásob)!
    Tu budete mít k dispozici po dobu tří měsíců.
  • Začněte tiskárnu používat ve výuce. Poskytneme vám vše, co budete do začátku potřebovat. Po celou dobu jsme vám k dispozici, rádi poradíme po technické i didaktické stránce.
  • Vytvořte s pomocí této 3D tiskárny se studenty svůj vlastní projekt. Není nutné, aby byl komplikovaný nebo dokonale zpracovaný. Naopak, uvítáme i jednoduché projekty pro začátečníky.

Pokud během tří měsíců dodáte projekt, který bude splňovat níže uvedená kritéria, 3D tiskárna se stává majetkem vaší školy, a to zcela bezplatně. Nejedná se o soutěž, nebudeme vyhlašovat vítěze, nehledáme nejlepší projekt na světě. Rádi odměníme autory všech projektů, které budou splňovat uvedená základní kritéria.

Tiskárnu jsme sestavili, školíme se a testujeme, co nám dovolí. Nápady máme. A ta žába? Ta byla první, kterou naše tiskárna stvořila. A filament? To je náplň – hmota, ze které se tiskne.

Mgr. Hana Sedláková

Datum vložení: 8. 5. 2021 17:41