Ekobádání a Ekohrátky

Škola v přírodě pro MŠ i ZŠ spolufinancovaná SFŽP ČR v letech 2014 – 2019.

V květnu 2019 opět vyrazíme do dobře známých míst na hřebenech Krkonoš, do rezortu Erlebachovy boudy ve Špindlerově Mlýně, a to v těchto termínech:

• 12.–16. května 2019 žáci 1.–5. ročníku
  • 19.–23. května 2019 žáci 6.–8. ročníku

Informace k pobytu (pro oba turnusy) pdf

Škola v přírodě 2018

V dubnu 2018 navazujeme na úspěšný projekt z let 2014 až 2017, jež nesl název Ekobádání/Ekohrátky. Díky němu bylo umožněno našim žákům strávit každý rok několik dní v Krkonoších. Vzpomínky na tyto výpravy se trvale projevují v žákovských návrzích, jakým akcím by se škola mohla věnovat. Situace se chopil žákovský parlament a uspořádal sběr nezávazných přihlášek. Výsledek je takový, že na letošní školu v přírodě vyrazí

• ve dnech 9.–13. dubna 2018 přihlášení žáci 5.–8. ročníku
  • a ve dnech 16.–20. dubna přihlášení žáci 1.–4. ročníku.

Škola v přírodě se uskuteční v dobře známém prostředí resortu Erlebachovy boudy.

Ekobádání a Ekohrátky

Už roku 2014 se ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské náměstí podařilo získat dotaci od Státního fondu životního prostředí ČR pro děti z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší. Žáci 1. stupně tak měli možnost vyjet na ozdravný pobyt do Špindlerova Mlýna. Pro rok 2015 a 2016 jsme získali dotaci pro MŠ a 1. i 2. st. ZŠ, díky které děti z celé organizace mohou v době, kdy je topná sezóna, trávit čas ekobádáním a ekohrátkami na ozdravném pobytu v Krkonoších. Kromě toho na žáky čekají hodiny českého jazyka, matematiky a angličtiny, besedy a sportovní aktivity na čistém vzduchu v horách a plavání v bazénu.

Státní fond životního prostředí ČR

Ekobádání 2016

Fotky a situační komentáře z průběhu Ekobádání 2016 v Krkonoších naleznete ve školní fotogalerii.

Pokyny před odjezdem – 1. stupeň                         Pokyny před odjezdem – 2. stupeň

Pokyny k pobytu v Krkonoších – 1. stupeň            Pokyny k pobytu v Krkonoších – 2. stupeň

Informace pro rodiče žáků ZŠ                                 Závazná přihláška pro žáky ZŠ

Posudek o zdravotní způsobilosti

Potvrzení o bezinfekčnosti – 1. stupeň                    Potvrzení o bezinfekčnosti – 2. stupeň

Prosinec 2015 – Zasněžené Ekobádání

Po loňském úspěchu opakuje naše škola za podpory Státního fondu životního prostředí ČR projekt Ekobádání. Jedná se o ozdravný pobyt dětí v době topné sezóny na zdravém horském vzduchu s propojením poznávání přírody a školní výukou. V tomto školním roce se kromě prvního stupně do projektu zapojil i stupeň druhý. Ten vyjel do Špindlerova Mlýna na přelomu listopadu a prosince, pobyl v našich nejvyšších horách celým sedm dní a první stupeň, který starší žáky na stejném místě vystřídal, si pobyt prodloužil ještě o další tři dny. V tomto roce

byl projekt trošku jiný než v roce minulém. Důvodem bylo počasí, které dětem dovolilo to, co v současnosti v Brně je možné opravdu jen výjimečně – bobování, koulování, stavění sněhuláků a další typicky zimní kratochvíle. K tomu všemu ještě jako bonus příroda připravila romantické výhledy do zasněženého okolí. Bohatou fotogalerii naleznete na webových stránkách školy.

Ekobádání 2014 – Škola v Krkonoších – Úryvek z deníku 1.ABC

Cesta do Krkonoš byla dlouhá, ale utekla nám. Z ohlasů dětí víme, že se jim v autobuse líbilo. Všem se také líbí jejich pokoje. Každá třída má své patro. Odpoledne jsme šli na výpravu kolem naší chaty a pak ještě na jednu – za Krakonošem.

V pondělí jsme se kromě matematiky a češtiny věnovali objevování okolí a naše putování mělo téma VODA. Našli jsme potůčky, rybníček a mlýnské kolo. Celý den jsme hráli na honěnou s mlhou, která klesala a stoupala, jak se jí chtělo. My jsme se ale nedali a za sluníčkem vyrazili k chatě Špindlerovce. Překročili jsme hranici do Polska a hned za ní jsme sluníčko našli. Uspořádali jsme mu i malý koncert. Písnička o pramínku se mu určitě líbila, takže nám přeje a vůbec nám tu není zima.

V úterý vstáváme do sluníčka. Děti spaly krásně celou noc a posílali domů "snovou poštu", určitě se vám o jejich dobrodružstvích zdálo. Nezapomeňte jim po návratu říct, že to funguje, budou mít velkou radost. Dnešním tématem byl sport a hry – pohybové i na stmelení kolektivu. I když nás ráno mlha opět trochu strašila, nakonec se stáhla do údolí a my si užili nádherný den na sluníčku. Prozkoumali jsme další kus okolí naší krásné chaty a cestou následovali statečného krejčíka, který se vydal za Krakonošem. Jako on jsme přelézali a překonávali překážky a nakonec jsme vyšplhali skoro až na vrchol kopce. Tam jsme si dali chleba s tvarohem a jak všem panečku chutnalo. Horský vzduch a sluníčko platí na malé školáčky stejně jako na princeznu Zubejdu.

Ve středu je všechna mlha pryč, vítr ji odfoukl a tak si užíváme sluníčka. Dopoledne ale pouze za oknem. Učíme se a připravujeme na odpolední výlet do Vrchlabí a Špindlerova Mlýna. Ve Vrchlabí jsme navštívili pracoviště KRNAP a také záchrannou stanici pro zvířata. Ve Špindlu jsme si zaplavali a protože to byl opravdu náročný den, v 8 hodin je ve všech pokojích ticho a tma. Děti posílají moc pozdravů a mají velikou radost, ze všech dopisů a pohledů, které dostávají. Paní učitelky děkují za pozdravy. Užili jsme si všichni další náročný, ale krásný den.

Zápisy z dalších dnů a bohatou obrazovou dokumentaci této i ostatních tříd naleznete ve fotogalerii na rajčeti.

Datum vložení: 11. 4. 2021 17:35
Datum poslední aktualizace: 28. 4. 2021 20:14