Bez tělocvičny a bez zpěvu

18. listopadu loňského roku se druháci vrátili do školních lavic, kam se po náročné domácí výuce všichni už moc těšili.

Chyběli jim kamarádi i běžná výuka a osobní kontakt s paní učitelkou. Trochu byli ale překvapení a zklamaní, když zjistili, že v hodinách tělesné výchovy nebudou chodit do tělocvičny. Po čase se s touto nepříjemností chtě nechtě museli smířit. Chodí alespoň pravidelně ven na procházky a na volná prostranství, kde si mohou zaskotačit a proběhnout se. Velikou radost z procházek nám přinášejí zejména dny, kdy padá nebo na zemi leží sníh. To je pak každá vycházka mnohem lepší než tělocvična.

Omezení platí také v hudební výchově. Místo zpěvu žáci vytleskávají rytmus, zkoušejí hrát na rytmické bicí nástroje, poslouchají písničky a hudbu, poznávají noty a jednotlivé hudební nástroje. Je smutné, když z úst paní učitelky slyší, že nesmí zpívat. Věřme, že v tomto novém roce si již všichni s chutí zazpíváme a vyhladíme společně s dětmi vrásky, které v nás zanechal loňský rok.

Datum vložení: 23. 11. 2020 16:02
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2021 16:03