Bubnovačkou proti týrání dětí

V pátek 19. listopadu se zapojily tisíce dětí a dospělých do akce s názvem Bubnovačka, která se konala v rámci celorepublikového projektu Světový den prevence týrání a zneužívání dětí.

Bubnovačky se zúčastnilo celkem 40 škol po celém Česku a hlasitý zvuk bubnů se rozezněl také na naší škole. Do akce, která byla zaměřena na prevenci rizikového chování, se s velkým nadšením zapojili žáci čtvrtého ročníku pod vedením preventistky Policie České republiky por. Bc. Miroslavy Šimoníkové. Bubnováním děti symbolicky projevily svůj nesouhlas s jakýmkoliv typem násilí mezi lidmi a daly tak najevo vzájemnou podporu pro stejnou věc – chovejme se k sobě hezky! I zvukem bubnů se dá vyjádřit, že nám není jakékoliv ubližování mezi lidmi lhostejné a nebojíme se ozvat. Díky této akci si děti navíc uvědomily, jak moc je důležité si vzájemně naslouchat a pomáhat si.

Datum vložení: 23. 11. 2021 15:42
Datum poslední aktualizace: 20. 1. 2022 11:31