Draci na Jihomoravském náměstí

Projektem MŠMT ČR „Děti ze země draka“ chceme v roce 2021 podpořit žáky s vietnamským mateřským jazykem a plánujeme 10 projektových dnů zaměřených na poznání vietnamské kultury.

Projektové dny budou koncipovány v duchu vzájemného pochopení a propojení české a vietnamské kultury. Současně připravíme další aktivity jako např. obrázkové slovníky, pravidla třídy apod., které budou nad rámec školního vzdělávacího programu.  Tímto chceme podpořit příznivé školní klima, zvýšit povědomí o vietnamské kultuře a obohatit naše žáky o nové zážitky a zkušenosti. Vědomá sounáležitost s přednostmi vlastní kultury, kterou vnímáme jako základ důležitého sebevědomí žáka, je plnohodnotným předpokladem zdravého vztahu vůči druhým lidem obecně.

První aktivity jsme již započali a seznámili jsme žáky s pověstmi o Brněnském drakovi a vietnamském Vodním drakovi, ke kterým žáci vytvořili kresby podle své vlastní fantazie. Byli jsme mile překvapeni, s jakým nadšením a kreativitou se žáci úkolu zhostili. V následujících měsících budeme postupně realizovat další projektové dny a věříme, že tento projekt bude pro všechny nezapomenutelným zážitkem. Žákům i učitelům přinese širší povědomí o zcela odlišné kultuře a bude pro všechny velkým obohacením.

Datum vložení: 12. 5. 2021 15:59
Datum poslední aktualizace: 17. 5. 2021 16:30