Program „Chovejme se preventivně“

Na závěr školního roku jsme uspořádali pro žáky 7. a 8. ročníku preventivní program Policie ČR na téma trestní odpovědnost.

Každý z nás zná svá práva. Známe dobře i své občanské povinnosti a s ní spjatou trestní odpovědnost? Na závěr školního roku jsme proto uspořádali pro žáky 7. a 8. ročníku preventivní program Policie ČR na téma trestní odpovědnost. Žáci se při besedě s preventistkou nprap. Miroslavy Šimoníkovou aktivně zapojovali do diskuze a bylo vidět, že jim takové téma není lhostejné. Především považují za důležité umět rozeznat, jaké chování je v mezích zákona a jaké je naopak za jeho hranicemi. Preventistka žákům odborně vymezila pojmy jako přestupek, trestný čin a seznámila žáky nejen s postihy za protiprávní činy v jejich věku, ale také s tím, jak jisté konfliktní situace umět vyřešit a jak jim předcházet. Nechyběla témata jako šikana a kyberšikana, včetně vymezení rizik internetové komunikace. Žáci byli poučení o zásadách bezpečného chování nejen ve společnosti, ale také v online prostoru. Celá přednáška byla vedena v duchu „chovejme se preventivně“. Věřme, že byla pro všechny velkým přínosem.

Datum vložení: 10. 6. 2021 20:29
Datum poslední aktualizace: 19. 6. 2021 20:21