Šesťáci v Technickém muzeu

V pátek 23. září navštívala 6. C Technické muzeum. Někteří již tušili, co je tam k vidění, pro většinu to však byl prostor zcela neznámý.

Zvenčí poměrně nenápadná moderní budova ve svých útrobách skrývá až nečekané poklady. Žáci si prohlédli historické automobily, ukázky rozličné elektroniky napříč posledními dekádami, obdivovali stroje Leonarda da Vinciho či starodávné hudební nástroje. Byly tam k vidění i raritní kousky v hodnotě mnoha set tisíc korun. Někteří byli zklamaní, že se na exponáty nesmí sahat, naštěstí se však brzy objevila technická herna a tam už se každý doslova vyřádil dle libosti. Vlastníma rukama si naši žáci vyzkoušeli různé fyzikální zákonitosti a funkce strojů. Při odchodu skrz uličku řemesel, dolehl k uším všem zúčastněných hrozivý zvuk ožívajícího Golema ze starých pražských pověstí. Malí i velcí, zkrátka všichni, si toto majestátní stvoření z hlíny chtěli natočit nebo alespoň rychle vyfotit.

A co říct na závěr? V muzeu bylo tolik zajímavých věcí, že k jejich prozkoumání jedno dopoledne nemohlo stačit. Určitě se tam opět někdy vrátíme, abychom si zmíněné zážitky zopakovali a rozšířili o nové.

Datum vložení: 26. 9. 2022 13:25
Datum poslední aktualizace: 26. 9. 2022 13:42