Testování žáků bez problémů

12. dubna jsme konečně zahájili alespoň rotační výuku a otevřeli základní školu pro polovinu žáků I. stupně. Druhá polovina si ještě týden počkala, ale bohužel celý II. stupeň včetně deváťáků musel zůstat doma a setrvávat v distanční výuce.

Návrat žáků byl spojen s povinným testováním, na které jsme se dobře připravili. Označili jsme testovací místnosti pro každou třídu a vymezili pohyb žáků a rodičů po škole. První den testování proběhl naprosto v klidu a v příjemné atmosféře. Žáci postupovali podle názorné instruktáže a pokynů zaškolených pedagogických pracovníků, hlavně vychovatelek a asistentek. Začalo se v 7:45 a již chvíli po osmé byli všichni žáci usazeni ve svých kmenových třídách u svých učitelů.

U prvňáčků a druháčků jsme během testování nechali rodiče asistovat, u vyšších ročníků mohli zájemci z řad zákonných zástupců nahlížet do testovacích místností. V dalších povinných testovacích dnech už žádná rodičovská asistence nebyla zapotřebí, ale rodičům jsme nebránili být u toho. Žádné dítě nepodlehlo panice ani neplakalo. Všichni žáci se dokázali obsloužit sami. Náš antikonfliktní tým v čele s paní psycholožkou byl po celou dobu testování připraven řešit případné vypjaté situace. Žádné však nenastaly. Všichni rodiče, děti a pedagogové příkladně spolupracovali. Opět se ověřil obecně známý poznatek, že "paniku a stresy" vytvářejí spíše rodiče než děti…

Datum vložení: 12. 4. 2021 15:50
Datum poslední aktualizace: 17. 5. 2021 16:29