Tři králové a Týden zdraví ve školní družině

Tři králové

I letos jsme si připomněli ve školní družině svátek Tří králů a od pátého ledna jsme se tomuto tématu věnovali každý den.

S dětmi jsme si povídali, kdo byl Kašpar, Melichar a Baltazar, kam šli, co nesli a koho navštívili. V jednotlivých odděleních si děti vyrobily krále z ruliček nebo korunu z barevného papíru. Nezapomněli jsme si přitom zazpívat "My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám. Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka."

Po Tříkrálovém týdnu následoval Týden zdraví. Společně jsme besedovali o důležitosti snídání, o omezení sladkostí a sladkých limonád, o prevenci úrazů, o zdraví a nemoci, správné hygieně a potravinové pyramidě. Při skupinové výtvarné práci si děti rozdělily potraviny na maso, mléčné výrobky, zeleninu, ovoce a tvořily koláže. Další den se z dětí stali „lékaři a sestřičky“ – učily se obvazovat drobná poranění a besedovaly o tom, jak se zachovat, když se někdo nás poraní. Na konci týdne děti svoje práce vystavily na chodbách školy.

Datum vložení: 19. 1. 2022 15:22
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2022 15:24