Válka s kilogramy

Žákyně 7. a 8. ročníků navštívila Magdalena Krátká, lektorka programu "Válka s kilogramy".

Program byl věnován problematice poruch příjmu potravy - zejména anorexii, bigorexii a bulimii. Nebyl to však ledajaký preventivní program. Lektorka nám přiblížila svůj vlastní příběh dlouhého boje s touto psychickou poruchou, nad kterou důstojně vyhrála. Není to tak dávno, kdy byla sama nemocná, ale o této problematice se ještě tolik veřejně nemluvilo. Proto se nyní tomuto tématu věnuje naplno právě ve spolupráci s žáky a studenty základních i středních škol. Díky své vlastní zkušenosti mluví dnes o problému poruch příjmu potravy nahlas a bez ostychu, protože stud je právě to, co dospívající, kteří se ocitnou v podobné situaci, trápí nejvíce.

Datum vložení: 16. 11. 2022 9:31
Datum poslední aktualizace: 16. 11. 2022 9:31