Vietnamský klobouk Nón

Během ledna v rámci projektu „Děti ze země draka“ ve škole proběhla soutěž o nejoriginálnější vietnamský klobouk.

Žáci si klobouk vyrobili a ozdobili podle svých představ a fantazii se meze nekladly. A tak se podařilo vykouzlit klobouky mnoha barev s nejrůznějšími vzory. Nejčastějším motivem byl drak, pestrobarevné květy a kreslené vietnamské znaky. Nechyběly ani tradiční klobouky bohatě zdobené slámou. Projektový týden byl určený pro žáky ze všech ročníků a každý si vyzdobil klobouk dle svých nejlepších výtvarných schopností.  Zpočátku se žákům zadání úkolu jevilo velmi jednoduché, ale v průběhu samotné práce zdokonalili svou výtvarnou techniku natolik, že vznikly vskutku umělecké kousky, kterými by se mohla pyšnit i galerie výtvarného umění. A tak se během projektového týdne stali žáci přeborníky ve výrobě vietnamského klobouku. Následně spolu s učiteli vybrali ve své třídě tři nejpovedenější klobouky, které postoupily do semifinále. Ve finále velká porota, složená ze všech žáků a učitelů, hlasováním určila nejpovedenější klobouky. Oceněnými autorkami jsou Hana Kaslová, Matylda Pavlicová, Veronika Vítková, Gita Pavlicová, Klára Nováková a Viktorie Pavlicová. Klobouk dolů!

Datum vložení: 19. 1. 2022 15:30
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2022 15:33