Vím, proč se nestát závislákem

Ve spolupráci s preventistkou PČR por. Miroslavou Šimoníkovou jsme pro žáky druhého stupně uskutečnili programy zaměřené na primární prevenci užívání návykových látek.

Žáci si osvojili nejen teoretické znalosti, ale uslyšeli především reálné příběhy očima preventistky, která problematiku návykových látek konfrontuje z pohledu své praxe. Přiblížila žákům, jak vypadá reálný život na ulici, kde si drogy vybírají svou krutou daň a zároveň uvedla tuto problematiku do kontextu trestně právní odpovědnosti.

Klíčovou úlohu v primární prevenci má především rodina a výchova dítěte. Jinými slovy: vždy v první řadě záleží na postoji, který zaujímají k alkoholu, kouření a drogám rodiče. Takové názorové postoje si postupně formuje i samotné dítě.

Nicméně úlohou školy je podávat žákům pravdivé informace o návykových látkách včas a věku přiměřenou formou. Pokud tedy nechceme, aby se děti dostaly do pasti návykových látek, musíme s nimi o tématu mluvit „bez pardonu“. Věříme, že všechny zúčastněné žáky program primární protidrogová prevence zaujal a odpověděl na otázku, proč se nestát závislákem.

Datum vložení: 13. 4. 2022 12:43
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2022 12:45