Škola se z lavic opět přesunula do virtuálního prostoru

Když se řekne distanční výuka, vybaví se mnohým z nás zejména počítač či tablet, ikonky spolužáků či vyučujících a kalendář plný schůzek. Dozajista je distanční výuka výzvou pro všechny zúčastněné strany – žáky, vyučující i rodiče. A jak se vlastně distanční výuce u nás na škole daří?

Žáci naší školy již od jarní nepovinné výuky na dálku mají založené praktické třídní webové stránky, které používají stále a od začátku listopadu se pravidelně scházejí a učí se v MS Teams. Pro žáky, kteří se již lépe orientují ve světě informačních technologií, poskytují MS Teams spoustu možností pro kreativní práci.  Do světa MS Teams se přestěhovala běžná výuka, ale i podpůrná individuální výuka pro žáky, kteří to potřebují. Většina žáků si na nové prostředí zvyká, někteří jsou v něm jako ryby ve vodě. Někteří žáci ovšem mají s připojením potíže, které škola po domluvě s rodiči řeší individuálně.

Oceňujeme nasazení vyučujících, kteří se v novém prostředí naučili rychle pohybovat, vzájemně si pomáhají a podporují se. A také někteří žáci, kteří mají více zkušeností s online prostorem, jsou nápomocni svým spolužákům. Je to pro nás nové, místy obtížné, místy radostné. Nový styl práce skýtá nové možnosti, odkrývá lidské charaktery a sounáležitost nás všech, co patříme „do školy“ bez ohledu na to, v jaké funkci nebo pozici se nacházíme. Všem nám přeji spoustu radostných online setkání a zajímavých zkušeností.

Datum vložení: 4. 1. 2021 16:08
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2021 17:45