Odpočatý a spokojený učitel = lepší a kvalitnější učitel

V rámci dotačního programu Škola podporující zdraví jsme v letech 2014, 2015 a 2016 získali třikrát projekt podporující well - being učitelů.

V rámci dotačního programu Škola podporující zdraví v letech 2014, 2015 a 2016 jsme získali třikrát projekt podporující well - being učitelů.

Učitelé pracují ve velmi specifickém prostředí. Velmi často se tak u nich objevují i specifické obtíže. Na začátku našeho projektu bylo dotazníkové šetření. Vedení školy zjistilo, že v oblasti well- being mají učitelé značné rezervy. Rozhodlo se situaci aktivně řešit a sepsalo projekt „ODPOČATÝ A SPOKOJENÝ UČITEL = LEPŠÍ A KVALITNĚJŠÍ UČITEL,“ který se částečně finančně rozhodl podpořit i Jihomoravský kraj a je realizovaný v roce 2014.

Učitelé z brněnského Jihomoravského náměstí tak po hodinách chůze po třídě mohou usednout do pohodlných křesel. Jednou za týden se pořádá tzv. spokojená přestávka, kterou učitelé tráví při společném občerstvení ve sborovně, kde si mohou promluvit buď o věcech školy, nebo jen tak přátelsky „poklábosit.“ A aby výsledný spokojený učitel byl ještě spokojenější, lze v rámci projektu navštívit psychologa, který poradí, jak stres ve svém zaměstnání zvládat. Dále učitel či učitelka může navštívit kurzy arteterapie. Na učitele čekají i společné víkendové pobyty například na Vysočině, ale i masáže.

Plní tím tak svoje poslání Zdravé školy, kdy se stará o zdraví nejen žáků ale i učitelů. Projekt byl natolik kvalitní, že se pro jeho podporu rozhodl Jihomoravský kraj, který přispěl na jeho financování. V rámci tohoto projektu došlo ke zlepšení vybavení sborovny, učitelé mají možnost zapojit se do akcí, které jsou speciálně pro ně pořádány. Dále mají možnost navštívit arteterapii, psychologa či maséra.

Datum vložení: 11. 4. 2021 20:05
Datum poslední aktualizace: 12. 5. 2021 7:32