MŠ - Papoušek na větvi

Poutavý environmentální program pro předškoláky proběhl v Lipce – Jezírku.

Ve středu ráno jsme nastoupili do autobusu a vyrazili jsme bádat nad tím, jak u nás ptáčci zvládnou přežít zimu. Na uvítání nás čekalo malé divadýlko, kde jsme se seznámili s našimi lektorkami a s plyšovými ptačími kamarády. V příběhu jsme se setkali s Papouškem, kterého už to nebavilo doma a chtěl se proletět i jinde, než v bytě svého majitele. Během svého dobrodružství dostal hlad. Měl štěstí, protože potkal spoustu opeřených kamarádů, kteří mu ukázali způsoby, jakými získávají dobroty oni. Papoušek ale nedokázal jíst jako ostatní ptáci nebo mu jejich jídlo nechutnalo. Vydal se tedy zpátky domů do svojí klece ke svému oblíbenému zobání.

Čekal nás program venku i uvnitř. V kuchyňce děti zjistily, které potraviny mohou dávat do krmítka, které naopak ptáčkům dělají špatně a bolí je z nich bříško. Poté z vhodných dobrot vlastnoručně vyrobily krmítka, která jsou aktuálně rozmístěna v okolí MŠ. Ještě v teple Lipky si děti procvičily jemnou motoriku při lovení ryb z vody sítkem nebo kleštěmi. Potrápily hlavičky při hledání podobností různých předmětů se zobáky ptáků z úvodního divadla. Venku se děti proměnily na ptáčky, kteří si létali pro vlastní potravu a na vlastní kůži si zkusily, jaké to je, když se mlsná kočka zvládne vyšplhat až do ptačího krmítka. Po proměně z ptáčků zpátky si procvičily zrak při hledání Datla, Žluny a Strakapouda a také svoje ouška při rozeznávání zvuků jednotlivých opeřených kamarádů.

Celý program byl pro děti velmi přínosný a bylo příjemné strávit chvíli v prostředí Lipky a venku v lese.

Datum vložení: 27. 1. 2023 11:25
Datum poslední aktualizace: 27. 1. 2023 11:31