Události v mateřské škole

Zobrazeno 1-30 ze 94
Zoubkové víly

Datum: 15. 3. 2024

Péče o chrup není nikdy dost a my se řídíme heslem "co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš".

Divadlo Mikro-teatro, Vítr z plachet

Datum: 15. 3. 2024

Tentokrát se děti přesunuly na rozpoutané moře, které je dovedlo na tři hlavní ostrovy emocí.

Karneval

Datum: 12. 3. 2024

Dobré ráno, dobrý den,
do masek se převlečem.
Pojďte rychle všichni dál,
máme tady karneval.

Zdravá 5

Datum: 7. 3. 2024

V půlce února navštívila naši školku milá paní s programem Zdravá 5.

Zdravé zoubky

Datum: 28. 2. 2024

Naší MŠ navštívily budoucí dentální hygienistky a přišly si s dětmi povídat o zoubcích.

HUSKY V POHYBU

Datum: 26. 1. 2024

V lednu dorazila do naší mateřské školy neobvyklá návštěva - psí spřežení, i se svým musherem (mašérem).

Koblížek

Datum: 11. 1. 2024

Na červeného čertíka před přechodem stůj,
při zeleném vodníkovi přes přechod pokračuj.

Vánoce ve školce

Datum: 20. 12. 2023

Vánoční čas je už tu. V každé ze tříd byl tento týden slyšet dětský smích a každý měl v očích radost.

Kouzelník Šeklin v MŠ

Datum: 20. 12. 2023

Do mateřské školky za námi přijel kouzelník Šeklin s pestrou nabídkou programu pro děti.

Slatinské vánoce

Datum: 15. 12. 2023

Vánoce jsou za dveřmi. Po roce jsme opět mohli vystoupit na Slatinských Vánocích.

Mikuláš v MŠ

Datum: 15. 12. 2023

Hurá, už jsme se dočkali. V úterý 5. 12. k nám přišel Mikuláš s andělem a čertíkem.

DIVADLO Micro-Teatro „KAM SE SEMÍNKO, KAM SCHOVÁŠ“

Datum: 5. 12. 2023

První prosincový den nás ve školce navštívilo divadlo Mikro-teatro s představením Kam se semínko, kam schováš

DIVADLO KORÁB – pohádka Betlém

Datum: 30. 11. 2023

V listopadu jsme se mohli již krásně naladit na Vánoce díky divadlu Koráb, který si pro nás připravil příběh Betlém aneb Putování za hvězdou.

Strašidelná stezka

Datum: 13. 11. 2023

Dýně támhle, dýně tady,
vydlabané mají hlavy.
Je totiž ten svátek známý,
Halloween teď každý slaví.

PÍSEČNÁ ANIMACE

Datum: 13. 11. 2023

Začátkem listopadu nás navštívila poprvé Mgr. Marika Koňářová se svou písečnou animací.

Návštěva knihovny

Datum: 9. 11. 2023

Pohádky patří neodmyslitelně k velké části života dětí. Děti rády poslouchají příběhy a díky tomu rozvíjejí svoji fantazii.

Pohádka O zajíčkovi

Datum: 29. 10. 2023

V pondělí 16. října k nám do školky přijelo Divadlo Sandry Riedlové s loutkovou pohádkou O zajíčkovi.

MRKVOVÁNÍ S DRAKY

Datum: 18. 10. 2023

Podzim jsme přivítali akcí pro rodiče s dětmi na víceúčelovém hřišti, kde téma bylo jasné – mrkvičky. Užili jsme si odpoledne plné zábavy s mrkvemi, a přestože nám vítr příliš nepřál, tak jsme mohli na obloze chvíli pozorovat všelijaké draky.

Timbalooloo

Datum: 9. 10. 2023

Hrou na vlastní tělo, rytmizací, seznámením s tím, jak se hudební nástroje jmenují a vyrábějí nebo poslechem netradičních melodií, tak takto jsme ve čtvrtek v naší mateřince zahájili 4 dílnou projektovou výuku metodou Timbalooloo, která se zabývá alternativní hudební výukou dětí již od 3 let.

MŠ – Začátek školního roku s pohádkou Polaris 2 1

MŠ – Začátek školního roku s pohádkou Polaris 2

Datum: 19. 9. 2023

Na začátku nového školního roku jsme přivítali milou návštěvu z Planetária Morava, která dětem promítla novou pohádku Polaris 2.

MŠ - Zahradní slavnost

Datum: 29. 6. 2023

Konec školního roku je tu a k této příležitosti byla uspořádána zahradní slavnost, kde jsme se sešli s dětmi i rodiči na zahradě mateřské školy na které byly připraveny různé zábavné aktivity.

MŠ – DRUHÁ NÁVŠTĚVA DIVADLA RADOST,   PŘEDSTAVENÍ PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

Datum: 28. 6. 2023

Konec školního roku se blíží a s tím i poslední zážitky dětí, strávené ve školce. V pondělí jely společně třídy Méďové s třídou Zajíčků, Lištiček a také přípravnou třídou do divadla Radost.

MŠ - Pasování předškoláků na školáky

Datum: 20. 6. 2023

Rok se s rokem sešel a s ním i již každoroční událost, kde se z dětí mateřské školy stávají školáci. Tato událost byla uskutečněna pod vedením pohádkového divadla Sandry Riedlové, kde na děti a jejich rodiče čekal program plný dětských písní a smíchu.

MŠ - Návštěva hasiče

Datum: 14. 6. 2023

Přijel za námi pan hasič z Líšně! Všechny třídy se postupně zúčastnily povídání a ukázek s panem hasičem.

MŠ + přípravná třída- Sokolnická show

Datum: 7. 6. 2023

Celá školka společně s přípravnou třídou přivítala na zahradě Koloušků v areálu ZŠ pana sokolníka.
Pan sokolník nám přivezl ukázat sokola, sovy, supy, a dokonce i orla bělohlavého.

MŠ - VÝLET ZOO Hodonín 1

MŠ - VÝLET ZOO Hodonín

Datum: 7. 6. 2023

Letošní rok jsme se rozhodli vydat se na polodenní výlet do ZOO Hodonín.
Počasí vypadalo ještě ráno velmi deštivě a nepříznivě. Naštěstí se umoudřilo a při příjezdu do Hodonína již nespadla ani kapka.

MŠ - Den dětí: sportovní den 1. 6. 2023

Datum: 6. 6. 2023

Děti z naší školky si užily dětský den se žáky devátých tříd.
Na sedmi stanovištích plnily úkoly za cílem získat razítko na kartičku.

MŠ - Návštěva divadla Radost, představení Operky

Datum: 5. 6. 2023

V úterý 30. května jsme s dětmi ze tříd Koloušků, Veverek a Soviček navštívili divadlo Radost. Přesto, že došlo ke změně programu pro nemoc jednoho z herců, nebyli jsme vůbec zklamaní, protože jsme zhlédli krásné představení Operky, tedy čtyři hudební pohádky.

MŠ - Školka v přírodě, Tři Studně (4. den)

Datum: 26. 5. 2023

Už se blížíme do finále.
Včera jsme prožili kouzelnický ples, na kterém byla spousta zábavy.

MŠ - Školka v přírodě, Tři Studně (3. den)

Datum: 24. 5. 2023

Tak už máme 3. den naší školky v přírodě.
Včera odpoledne jsme si zahráli pár soutěžních her, doplnili jsme další listy do našich deníků a napsali pohledy a dopisy domů.

Zobrazeno 1-30 ze 94