Bramborový týden

V posledním týdnu měsíce září proběhly každý den ve školní družině zábavné a zároveň poučné činnosti na téma brambory.

Děti se dozvěděly nové informace o historii pěstování a původu brambor, o jejich složení, zpracování, prospěšnosti a využití v české kuchyni. Naučily se písničky a básničky o bramborách, pobesedovaly o receptech i o tom, co doma z brambor maminky vaří. Z bramborových tiskátek vytvořily obrázky zavařenin a zahrály si na módní návrháře. Zahrály si tematické hry a soutěže. Nakonec si pochutnaly na bramborových plackách.

Datum vložení: 1. 10. 2021 12:36
Datum poslední aktualizace: 20. 1. 2022 12:37