ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské náměstí 2

ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské náměstí 2

Základní škola se nachází uprostřed Jihomoravského náměstí v klidném prostředí malého sídliště v Brně-Slatině. Součástí příspěvkové organizace je od roku 2001 pětitřídní mateřská škola. Základní škola je úplná sídlištní škola, uvedená do provozu v roce 1985.

Základní škola je fakultní školou Masarykovy univerzity Brno.

Události v základní škole

Zobrazeno 1-30 ze 81

Indiánský den

Datum: 5. 10. 2022

Jako studentka Masarykovy univerzity jsem v rámci projektu ESSD dorazila do 2. tříd jako nejvyšší indiánský náčelník, abych si vybrala své nové soukmenovce.

Jak probíhá projekt "Jak voní Vietnam?" 1

Jak probíhá projekt "Jak voní Vietnam?"

Datum: 4. 10. 2022

Žáci naší školy se v tomto roce seznamují s Vietnamem a vietnamskou kulturou.

Prvňáci trénují badminton

Datum: 27. 9. 2022

V letošním školním roce navštěvují všichni žáci prvních ročníků v rámci tělesné výchovy 1x týdně badmintonovou halu.

Družina týden v pohybu

Datum: 27. 9. 2022

Ve školní družině nezapomínáme na sportovní aktivity napomáhající osobnostnímu růstu dítěte.

Šesťáci v Technickém muzeu

Datum: 26. 9. 2022

V pátek 23. září navštívala 6. C Technické muzeum. Někteří již tušili, co je tam k vidění, pro většinu to však byl prostor zcela neznámý.

Jihoborci se stali pravými environmentálními ambasadory

Datum: 23. 9. 2022

Žáci z žákovského parlamentu měli jedinečnou možnost zúčastnit se historicky první Environmentální konference – SE ŠKOLAMI ZA ZELENĚJŠÍ BRNO a naši Jihoborci byli její součástí.

Projekt Jak voní Vietnam pro prvňáčky

Datum: 20. 9. 2022

V pondělí 19. září jsem zahájili celoroční projekt Jak voní Vietnam.

Polybus v atriu školy

Datum: 7. 9. 2022

Dřevo v přírodě i dřevo jako pracovní materiál poznávali žáci třetích tříd.

Fotbálkohraní

Datum: 5. 9. 2022

V pondělí 5. září a v úterý 6. září proběhlo na hřišti u naší školy Fotbálkohraní.

Slavnostní zahájení školního roku

Datum: 1. 9. 2022

Ve čtvrtek 1. září proběhlo v atriu školy slavnostní zahájení školního roku.

Zábavné odpoledne ve školní družině

Datum: 30. 6. 2022

Ve středu 29. června 2022 se za přispění a pomoci členů školního parlamentu uskutečnilo zábavné odpoledne se školní družinou.

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

Datum: 17. 6. 2022

Ve čtvrtek 16. června proběhla schůzka budoucích prvňáčků a jejich rodičů.

Na katedře ruského jazyka

Datum: 15. 6. 2022

Ve středu 15. června se žáci 7. ročníku, kteří se učí ruský jazyk, navštívili Katedru ruského jazyka a literatury Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.

Prvňáci opět v divadle

Datum: 31. 5. 2022

Žáci prvních tříd navštívili v úterý 30. května Divadlo Bolka Polívky. Pohádkový muzikál Louskáček a Bonbónová víla je zaujal i pobavil. V pohádce zazněla hudba P. I. Čajkovského.

Tradiční jarní sběr papíru

Datum: 27. 5. 2022

Během května se ve škole opět konal jarní sběr papíru, kterého se účastnili žáci všech ročníků základní školy.

O atletický Pohár rozhlasu

Datum: 20. 5. 2022

Pohár rozhlasu (PR) je tradiční každoroční soutěž, která vytváří a udržuje atletické tradice na školách a podchycuje chlapce a děvčata k pravidelnému aktivnímu sportování. Letos se konal již 53. ročník.

Návštěva z Vídně

Datum: 10. 5. 2022

Dne 4. května navštívila naši školu v rámci projektu DigiMe skupina 13-14letých dětí z vídeňské školy Wendstattgasse v doprovodu pedagogů.

Děti zažily pravé cirkusové LeGrando

Datum: 9. 5. 2022

Žáci 4. ročníku se zúčastnili výukového programu ve Středisku volného času Lužánky – Legato, kde měli jedinečnou možnost: vyzkoušet si na vlastní kůži nejrůznější akrobatické dovednosti i fakírské umění.

Škola v přírodě v Krkonoších

Datum: 9. 5. 2022

V posledním dubnovém týdnu jsme se s dětmi třetích, čtvrtých a pátých tříd zúčastnili školy v přírodě, která probíhala v krásném prostředí Krkonošského národního parku nad Špindlerovým Mlýnem, nedaleko polských hranic.

Gratulace k 3. místu v soutěži Příběhy našich sousedů

Datum: 26. 4. 2022

V rámci projektu Příběhy našich sousedů proběhla soutěž, v níž jsme obsadili 3. místo!

Sbírka pro ukrajinské děti

Datum: 13. 4. 2022

Ve spolupráci se sociálními kurátory jsme uspořádali materiální sbírku na pomoc dětem z Ukrajiny. Při sbírce jsme se zaměřili na školní a výtvarné potřeby, které ukrajinské děti aktuálně nejvíce potřebují.

Vím, proč se nestát závislákem

Datum: 13. 4. 2022

Ve spolupráci s preventistkou PČR por. Miroslavou Šimoníkovou jsme pro žáky druhého stupně uskutečnili programy zaměřené na primární prevenci užívání návykových látek.

Velikonoční dílny ve školní družině

Datum: 13. 4. 2022

V jarní době 12. dubna se v prostorách školní družiny sešli rodiče a děti na velikonoční dílny.

Jarní lyžování na Pradědu

Datum: 1. 4. 2022

Na konci března proběhl opět po dvou letech lyžařský výcvikový kurz v 7. a 8. třídách. Ubytování bylo zajištěno v hotelu Praděd přímo ve vysílači na nejvyšší hoře Moravy, což zaručovalo i v době začínajícího jara skutečné zimní podmínky a dostatek sněhu.

Pexesový král

Datum: 23. 3. 2022

V týdnu od 14. do 18. března se v našich družinách uskutečnil turnaj v pexesu. Každý chtěl být pexedový král.

Karneval ve školní družině

Datum: 3. 3. 2022

Ve středu 2. března 2022 se uskutečnil již tradiční družinový karneval.

Rozhovor s prvním brněnským diskžokejem

Datum: 15. 2. 2022

Pět žáků a žákyň druhého stupně základní školy se zapojilo do vzdělávacího projektu “Příběhy našich sousedů“.

Lego nás baví

Datum: 10. 2. 2022

Ve středu 9. února se děti v jednotlivých odděleních školní družiny rozdělily do skupin a soutěž o nejzajímavější stavbu z lega mohla začít.

Náramky přátelství

Datum: 9. 2. 2022

Všechny děti se druhý únorový týden ve školní družině zapojily do aktivity "plete celá družina".

Opičí dráha v tělocvičně

Datum: 8. 2. 2022

Děti ze školní družiny si mohly vyzkoušet svou obratnost a rychlost na opičí dráze.

Zobrazeno 1-30 ze 81