Hvězdy v domě důstojného stáří

Před nějakým časem se nám všem změnil život. Děti zůstaly doma a učí se online. Rodiče plní mnoho rolí najednou. Prarodiče zůstávají doma.

Ti, co žijí v domech pro seniory, zůstávají často bez většího kontaktu s okolním světem. Moc nás těší, že někteří žáci i v době, která pro ně není jednoduchá, dokážou myslet na druhé. Příkladem je Natálka, žákyně 5. ročníku naší školy a členka žákovského parlamentu.

Natálka před pár týdny vymyslela skvělý projekt. Měla volný čas, pro který hledala smysluplnou náplň. A protože má pěkný vztah se svou babičkou a často na ni myslí, napadlo ji, že i další starší lidé by možná ocenili podporu či pomoc. Přemýšlela tedy, co může pro starší občany udělat a co je v jejích silách. A protože Natálka velmi ráda vyrábí a je kreativní, vytvořila pro obyvatele Domu důstojného stáří v brněnských Maloměřicích 45 papírových dekorativních hvězd. Snad dědečky a babičky Natálčina několikatýdenní práce potěší, zútulní jim pokoje a rozjasní jejich mysl. Moc si vážíme Natálčina nasazení, se kterým se do výroby hvězd pustila. Patří jí za to veliké poděkování.

Natálce přejeme, ať zůstane stejně tvořivá a dobrosrdečná a lidem z Domu důstojného stáří přejeme hodně zdraví a dobrých lidí kolem. Poděkování posíláme vedení Domu důstojného stáří za to, že nám tuto malou radost umožnilo realizovat.

Datum vložení: 18. 3. 2021 15:37
Datum poslední aktualizace: 17. 5. 2021 16:28