Jarní lyžování na Pradědu

Na konci března proběhl opět po dvou letech lyžařský výcvikový kurz v 7. a 8. třídách. Ubytování bylo zajištěno v hotelu Praděd přímo ve vysílači na nejvyšší hoře Moravy, což zaručovalo i v době začínajícího jara skutečné zimní podmínky a dostatek sněhu.

Žáci si mohli předem vybrat, zda budou jezdit na lyžích nebo na snowboardu a po zbytek kurzu se pak učili nebo zdokonalovali na právě vybraném vybavení. Během prvního dne byli rozděleni dle dovedností do skupin na začátečníky, pokročilé a na jezdce, kteří s lyžováním nemají problémy.

Ráno začínalo snídaní, poté se šlo na svah Velký Václavák. Pokročilejší se přesouvali i na jiné sjezdovky A, B nebo C. Po dopoledním vyučování se všichni vraceli poobědvat na Praděd a po krátké odpočinkové pauze odcházeli opět brázdit svahy. Po večeři měli žáci volný čas na odpočinek, společenské hry nebo na odborné přednášky o lyžování a snowboardingu.

Po celé dva týdny panovalo na Pradědu mimořádně příznivé bezoblačné počasí s neustále azurovou oblohou a dalekými výhledy. Výcvik, během něhož nedošlo k žádným vážným úrazům, proto probíhal za ideálních podmínek a výtečné výsledky ve zdokonalování lyžařských dovedností přicházely téměř automaticky. Jediným problémem byl návrat z vysokých a čistých nadmořských výšek do do prachu a shonu brněnské aglomerace.

Datum vložení: 1. 4. 2022 12:45
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2022 12:48