Knihy léčí? U nás ano!

Výuka většiny žáků se přesunula do domácího online prostředí.

A to s sebou přináší pouze zprostředkované působení učitelů na žáky přes obrazovku monitoru. Bohužel je velmi omezeno působení lidského faktoru na žákovu osobnost i poskytování okamžité podpory, kdy má žák nějaké potíže. To vše se vedle vzdělávacího procesu zaměřeného na nabývání vědomostí děje ve škole automaticky, mimoděk, neplánovaně.

Proto hledáme cestu, jak některá poselství a podporu přenést k dětem jinak. Obohatili a rozšířili jsme naši školní knihovnu (I. i II. stupně) o řadu knih, které jak věříme, podpoří pozitivní rozvoj osobnosti našich žáků. Mohou v nich najít inspiraci či podporu při řešení svých vlastních životních situací. Nejedná se o knihy klasiků ani povinnou četbu. Jde spíše o podpůrnou a inspirativní literaturu pro podporu sociálních dovedností a pozitivní rozvoj osobnosti žáků. Mohli bychom tyto knihy snad nazvat i biblioterapeutickými. To znamená, že by měly mít podpůrné a pro duši léčebné účinky. Věříme, že tomu tak bude. Seznam nových knih i s jejich krátkými anotacemi žáci mohou nalézt v MS Teams v týmu „Knihovna 2. stupně“ anebo u třídních učitelů 1. stupně.

Datum vložení: 5. 2. 2021 15:44
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2021 15:46