Lampionová výzdoba na Jihomoravském náměstí

V rámci projektu MŠMT „Děti země draka“, který je zaměřený na propojení vietnamské a české kultury, jsme s žáky uskutečnili další projektový den s názvem Tet Trung Thu neboli Den dětí.

Při příležitosti Mezinárodního dne dětí, jehož oslavy běžně připadají na 1. červen, jsme žákům přiblížili, jak vypadá oslava významného svátku dětí ve Vietnamu. Tam se sice slaví až na podzim, my jsme si ho však připomenuli už teď, a to výrobou tradičních lampiónů, které k jejich oslavě neodmyslitelně patří. Se svátkem je spojený pestrobarevný lampionový průvod, kterého se děti ve Vietnamu každý rok účastní. Proto žáci vyrobili v hodinách výtvarné výchovy originální barevné lampióny, které zdobí celý červen naši školu. Součástí projektové aktivity bylo také seznámení s legendou o lampiónech, která se váže na tradici výroby lampionů a na svátek Tet Trung Thu. Společná práce při výrobě lampionů byla dalším krokem k poznání vietnamských tradic a žáci se mohou těšit ze svých podařených výrobků.

Datum vložení: 10. 6. 2021 20:26
Datum poslední aktualizace: 19. 6. 2021 20:20