Máme 3D tiskárnu

V druhém pololetí tohoto školního roku jsme získali možnost využívat ve výuce 3D tiskárnu od firmy Prusa Research a to v rámci projektového programu „Zapojte s námi 3D tisk do výuky“.

Ptáte se, k čemu je to dobré? 3D tisk zábavnou formou rozvíjí kreativitu i technické myšlení. V moderním školství je jednou z nejpopulárnějších nových technologií. Nyní spolu s dalšími přibližně 600 českými školami připravujeme podklady pro konkrétní využití v jednotlivých předmětech. Plánujeme, že budoucnu by si žáci mohli vyzkoušet tvorbu pomůcek například do matematiky nebo zeměpisu, ale také si vyrobit například klíčenku nebo stavebnici.

Datum vložení: 10. 5. 2021 15:59
Datum poslední aktualizace: 17. 5. 2021 16:30