Mikulášská nadílka

V pondělí 6. prosince poctili žáky prvního stupně svou návštěvou dva Mikuláši s anděly a čerty.

Nic netušící žáci, sedící tiše v lavicích, uslyšeli z chodby pekelný zvuk řetězů a blekotání čertů. V tom okamžiku tušili, co se bude dít a v tichosti čekali, jestli Mikuláš se svou družinou zavítá také do jejich třídy. Svatý Mikuláš si přinesl „Knihu hříchů“, z níž přednesl žákům jejich dobré a špatné skutky. Andělé a čerti poté všechny žáky obdarovali sladkou nadílkou.

Datum vložení: 7. 12. 2021 15:46
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2022 15:50