ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské náměstí 2

Základní škola se nachází uprostřed Jihomoravského náměstí v klidném prostředí malého sídliště v Brně-Slatině. Součástí příspěvkové organizace je od roku 2001 pětitřídní mateřská škola. Základní škola je úplná sídlištní škola, uvedená do provozu v roce 1985.

Základní škola je fakultní školou Masarykovy univerzity Brno.

O atletický Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu (PR) je tradiční každoroční soutěž, která vytváří a udržuje atletické tradice na školách a podchycuje chlapce a děvčata k pravidelnému aktivnímu sportování. Letos se konal již 53. ročník.

Naše škola se zúčastnila okresního kola Poháru rozhlasu, které proběhlo ve dnech 11. a 12. května. Reprezentovala nás dvě dívčí a dvě chlapecká družstva v kategorii mladší žáci (6. a 7. třída) a v kategorii starší žáci (8. a 9. třída). Naši mladí atleti sice jako tým do krajského kola nepostoupili, někteří jednotlivci však dosáhli vynikajících výsledků. Armando Ley z 9. třídy vyhrál skok vysoký a byl třetí ve skoku dalekém. Tereza Přerovská, rovněž z 9. třídy, vrhla nejdále koulí a Patrik Kment z 8.B obsadil 2. místo ve vrhu koulí.

Všem mladým atletům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Datum vložení: 20. 5. 2022 9:19
Datum poslední aktualizace: 20. 5. 2022 9:20