Oslava Dne dětí u řeky Jihlavy

V tomto školním roce, kdy se nemohly konat školy v přírodě ani lyžařské kurzy, jsme se zaměřili na pořádnou venkovní oslavu Dne dětí.

Hned ráno nás přistavené autobusy odvezly do výletního areálu Stříbský mlýn v romantickém údolí řeky Jihlavy nedaleko Ivančic. Zde už na školáky všeho věku čekaly předem připravené a pečlivě zorganizované aktivity se sportovními a brannými prvky: například záchrana a přenos raněného, hod na cíl, přetahovaná s lanem, kvízy a drobné kolektivní soutěže. Největší zájem byl o brodění řeky a chůzi na laně.

Zatímco část žáků soutěžila a plnila úkoly, jiní absolvovali pěší přesun kolem Ptačího hotelu na rozhlednu Alfonse Muchy (dříve Réna). Odtud si z ptačí perspektivy prohlédli bývalé královské město Ivančice, seznámili se s geografií nejbližšího regionu a topografií přilehlého území.

Nechyběla ani možnost občerstvení. Speciálně pro nás bylo již od rána otevřeno „Občerstvení na parníku“, kde si žáci mohli koupit pochutiny potřebné k dovršení své spokojenosti. Plni zážitků ze sportovních aktivit v krásné přírodě jsme odpoledne nasedali do přistavených autobusů, aby nás odvezly zpět do Slatiny.

Datum vložení: 2. 6. 2021 20:22
Datum poslední aktualizace: 19. 6. 2021 20:18