Polybus v atriu školy

Dřevo v přírodě i dřevo jako pracovní materiál poznávali žáci třetích tříd.

Ve středu 7. září přijel do atria školy lužánecký Polybus plný učebních pomůcek a kutilského nářadí. Děti si pod dohledem zkušených instruktorů samy vyrobily deníček s dřevěnými deskami. Přitom měřily úhelníkem, upínaly svorkami, řezaly překližku pilkou, zahlazovaly pilníkem, vrtaly vrtačkou, zdobily pájkou. Mnozí žáci řezali poprvé v životě. O vrtání nebo vypalování pájkou nemluvě. A kupodivu nedošlo k žádnému úrazu! Všichni byli spokojeni a hrdi na svůj vlastnoručně vyrobený deníček.

Děti si zároveň zopakovaly vědomosti o listnatých a jehličnatých stromech a získaly nové informace o dřevě jako výrobním materiálu. Velmi zajímavý a přitažlivý vzdělávací program přinesl žákům nové vědomostní poznatky, ale hlavně řadu nových praktických zkušeností a dovedností.

Datum vložení: 7. 9. 2022 15:46
Datum poslední aktualizace: 9. 9. 2022 9:44