Rodilá mluvčí vietnamského jazyka

Problematiku národnostních menšin výrazně vnímáme posledních cca 5 let, kdy počet žáků s odlišným mateřským jazykem na naší škole roste. Jedná se hlavně o žáky vietnamského původu.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vietnamským žákům a jejich rodičům pomoci. Od začátku roku 2021 u nás pracuje rodilá mluvčí vietnamského jazyka slečna Phuong Leová. Na škole působí jako konzultantka a překladatelka do vietnamského jazyka. Její práce spočívá v tom, že překládá zejména rodičům různé školní pokyny, úřední dokumenty, slovní hodnocení učitelů a jiné náležitosti. Účastní se také schůzek vietnamských rodičů s vedením školy, tlumočí potřebné informace a usnadňuje vzájemnou komunikaci. Věnuje se samozřejmě i vietnamským žákům. Hlavně formou doučování s cílem zlepšit úroveň českého jazyka a pomáhat překonávat jazykovou bariéru. Také je lektorkou výše zmíněného projektu „Děti ze země draka“. Působení rodilé mluvčí vietnamského jazyka bude pokračovat i v dalším školním roce a věříme, že její přítomnost bude přínosná pro školu, vietnamské rodiče i jejich děti.

Datum vložení: 28. 5. 2021 20:19
Datum poslední aktualizace: 19. 6. 2021 20:17