Ruštináři nezahálí

Kreslení v online hodině

Za normální situace by se žáci 8. a 9. ročníku, kteří se učí rusky, vydali na návštěvu do Ruského centra v Brně.

Ruské centrum působí při Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity a pořádá akce pro zájemce o ruský jazyk (studenty, učitele i širokou veřejnost). V téhle době bohužel nelze návštěvu uskutečnit, a tak Ruské centrum nabízí aspoň pro studenty základních a středních škol provedení on-line hodin ruského jazyka.

Dne 3. května se uskutečnilo on-line setkání pro žáky 8. ročníku. Tématem hodiny bylo „jídlo a stravování“. Hodina se skládala z několika aktivit, díky kterým si žáci zopakovali a rozšířili slovní zásobu k tomuto tématu. Byli upozorněni na zrádná slova ve srovnání s českým jazykem a dozvěděli se navíc zajímavosti o ruské kuchyni. Na konci setkání si žáci vyzkoušeli kreslení podle diktátu. Měli za úkol nakreslit to, co slyšeli. Některým se to povedlo výborně.

Pro žáky 9. ročníku se on-line hodina uskutečnila o týden později. Její náplní bylo aktuální téma „zdraví a nemoci“. Studenti si pomocí různých cvičení připomněli již známá slovíčka k tomuto tématu a naučili se názvy některých nemocí.

Doufáme, že příští rok se již návštěva Ruského centra v Brně uskuteční.

Datum vložení: 10. 5. 2021 15:57
Datum poslední aktualizace: 18. 5. 2021 8:25