Velikonoční pečení perníčků v 1.B

V pondělí 3. dubna si třída 1.B zpestřila výuku pečením domácích velikonočních perníčků.

Celá třída se přemístila do školní kuchyňky, kde jsme vytvořili skupinky, které se střídaly u výroby perníčků a stolků s výukou.

Díky maminkám, které nám doma přes víkend připravily těsta, jsme ušetřili čas a všichni si tak stihli vyzkoušet a vystřídat se u válení těsta, vykrajování, pečení a zdobení perníčků. V závěru celého dne si děti na svých perníčkách pochutnaly a zapily je ovocným čajem. Jako dáreček si děti domů odnesly k ochutnání i několik nazdobených perníčků. Celou tuto aktivitu bych nezvládla bez pomoci mých studentek Jany a Šárky z PdF MU Brno, které do naší třídy chodí věrně na svou praxi. Jako bonus na závěr studentka Jana dala dětem své krásně nazdobené a s láskou doma napečené linecké cukroví v podobě včeliček a kuřátek, na kterých jsme si všichni pochutnali. Za to studentce Janě patří velké díky! Tento den byl skvělý a jsem ráda, že jsme mohli vyzkoušet i něco praktického, co se bude dětem v životě opravdu hodit. To nepočítám i zážitky a úsměvy na dětských tvářích, které jsme mohly spatřit. Hezké Velikonoce všem!!!!

Datum vložení: 9. 4. 2023 19:05
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2023 9:29