MŠ - TVOŘENÍ Z KERAMICKÉ HLÍNY VE FANTAZII

Konečně nastal pro děti čas, aby opět navštívily Fantazii za cílem tvořit z keramické hlíny.

Děti pracují s pomocí paní učitelky a musí bedlivě naslouchat a řídit se pokyny. Je totiž nutné, aby se naučily již zpočátku hlínu správně zpracovávat a dodržovat některé nutné pracovní postupy. Dozvěděly se, jak se hlína chová při samotné práci, jak výrobek schne, jak se vypaluje v peci a následně, že se natírá glazurou, aby byl krásný a barevný.

Podobně jako jiné přírodní materiály, je pro děti hlína velice přitažlivá. Děti nejenže tvoří vlastníma rukama a ztvárňuji určitý výrobek, ale zapojují i fantazii. Hlína je také učí trpělivosti, úctě k práci, k materiálu, ale také umění se radovat se z vytvořeného díla.

Naše děti s nadšením hlínu vybouchaly, vyválely, obkreslily šablonu a následně vyřezaly. Doplnily nezbytnými maličkostmi a výrobek byl hotový. Tentokrát jsme si vytvořili adventní svícen ve tvaru kapříka. Všechny děti z toho měly perfektní zážitek a velice pěkný a užitečný výrobek, který si po vypálení a glazování budou moci odnést do svých domovů.

Datum vložení: 5. 10. 2022 14:40
Datum poslední aktualizace: 5. 10. 2022 14:49