Škola v přírodě v Krkonoších

V posledním dubnovém týdnu jsme se s dětmi třetích, čtvrtých a pátých tříd zúčastnili školy v přírodě, která probíhala v krásném prostředí Krkonošského národního parku nad Špindlerovým Mlýnem, nedaleko polských hranic.

I když jsme věděli, že bude v této nadmořské výšce ještě zimní počasí i sníh, některé z nás překvapilo množství sněhu, které místní krajinu pokrývalo. Navzdory ne zcela příznivým povětrnostním podmínkám jsme si však školu v přírodě užívali plnými doušky. Každý den jsme s dětmi podnikali kratší i delší výlety po okolí, seznamovali jsme se místní přírodou a objevovali krásy Krkonoš. Nechyběly výlety na Dívčí, Mužské nebo Ptačí kameny, které se nacházejí v nadmořské výšce 1300-1400 m.n.m. a otevírá se z nich krásný výhled do okolí. Také jsme navštívili některé horské boudy, např. Brádlerovu, Martinovu nebo Petrovu boudu. Pěšky jsme se vydali do Špindlerova mlýna, kde jsme společně poslali pohledy domů a děti si koupily drobné upomínkové předměty. Cestu zpět jsme si zkrátili předem domluveným autobusem. Menší děti se často vydávaly na stezku za dřevěnými zvířátky, které byly, díky rychlému tání sněhu, každý den více a více vidět. Díky sněhovým podmínkám jsme si užívali také radovánek na sněhu. Děti sjížděly místní sjezdovky na lopatách, stavěly sněhuláky nebo pořádaly sněhové bitvy. Děti si školu v přírodě užily a odjížděly plné dojmů a krásných vzpomínek.

Více fotografií nalezneteve fotogalerii.

Datum vložení: 9. 5. 2022 9:12
Datum poslední aktualizace: 20. 5. 2022 9:25