Mladý chemik

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie na základních školách. Je určena žákům 9. ročníku a skládá se ze tří postupných kol a celostátního finále. Žáci v rámci soutěže musí prokázat patřičné vědomosti z chemie a praktickou zručnost v laboratorním cvičení. Snažení žáků je hodnotně oceněno v regionálním a především v celostátním finále. Soutěž je finančně podpořena odbornou veřejností, firmami podnikajícím v chemickém průmyslu a Svazem chemického průmyslu. Soutěž si klade za cíl propojit základní školství, střední školství a odbornou praxi v chemii.

Více o soutěži naleznete na oficiálním webu: http://mladychemikcr.cz