ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské náměstí 2

ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské náměstí 2

Základní škola se nachází uprostřed Jihomoravského náměstí v klidném prostředí malého sídliště v Brně-Slatině. Součástí příspěvkové organizace je od roku 2001 pětitřídní mateřská škola. Základní škola je úplná sídlištní škola, uvedená do provozu v roce 1985.

Základní škola je fakultní školou Masarykovy univerzity Brno.

Žákovský parlament

2020/2021

Ve školním roce 2020/2021 se vzhledem k dlouhodobému uzavření školy z důvodu pandemie Covid-19 přesunulo veškeré dění žákovského parlamentu do prostředí MS-Teams, včetně zápisů ze schůzek.

Nový školní časopis

Na Jihomoravské náměstí dorazilo jaro. A stejně jako se v přírodě rodí zvířata, u nás se zrodila jedna jarní novinka. Členové žákovského parlamentu vzkazují:

„Ahoj Jihomoravské náměstí. Zdraví vás žákovský parlament. Taky máte rádi dárky a dárečky všeho druhu stejně jako my? Pokud ano, máme pro vás jedno překvapení. Připravili jsme pro vás školní časopis „Jihomoravský časák“ (19.44 MB), který bude vycházet jako občasník.

Na další číslo se můžete těšit před letními prázdninami. Byli bychom rádi, kdyby byl náš „Jihomoravský časák“ mostem mezi námi, našimi spolužáky, vyučujícími a třeba i rodiči.

Rádi bychom v našem „Jihomoravském časáku“ přinášeli novinky ze školy, zajímavosti ze světa, recepty, pověsti, tipy na výlety a tak dále. Třeba vás nějaký náš příspěvek inspiruje anebo vám udělá radost. Těšíme se na vaše ohlasy, které můžete zasílat buď do MS Teams Klub 1. stupně a Klub 2. stupně anebo na e-mail casak.zsjihomoravske@seznam.cz.
Děkujeme za vaši pozornost. Konec hlášení. Váš žákovský parlament“

Jsem velice ráda, že ani v době online výuky náš školní duch neupadá a žáci zůstávají aktivní, tvořiví a nápadití. Jsem na ně pyšná.

Mgr. Lucie Rovenská – školní psycholožka.

2019/2020

V letošním školním roce 2019/2020 nás po dvouletém volebním období dosavadních členů čekají volby členů žákovského parlamentu pro následující dva školní roky. Dále také volby vítězného programu, které se uskuteční 11. 10. 2019. V říjnu pojedou členové žákovského parlamentu opět na prožitkový kurz do Čejkovic, kde budou mít prostor plánovat svoji další činnost a trénovat komunikační a jiné dovednosti. I letošním školním rokem se bude prolínat červená nit pravidelných schůzek členů žákovského parlamentu a organizace akcí pro naši školu.

2017/2018

Ve školním roce 2017/2018 dostal žákovský parlament ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské nám. 2 nový kabát. Z dobrovolnické aktivity se stal oficiální volený žákovský parlament. Žáci v třídních hlasováních zvolili své dva zástupce do žákovského parlamentu, kteří své spolužáky nejvíce zaujali s navrhovanými programy. V roce 2018/2019 pokračovali stávající členové parlamentu ve své práci, ve třídách 4. ročníku došlo k doplňujícím volbám. Změnou bylo sloučení dvou výborů do jednoho. Členové žákovského parlamentu pracovali na mnoha aktivitách pro školu a své spolužáky. Mezi nimi i na programech, které zvítězily v žákovských volbách, a to na organizaci akce Stezka odvahy a na výdělku a následném zakoupení lisu na odznaky, tzv. „plackovače“.