Soutěž, která tady ještě nebyla

Veletrh vědy Akademie věd České republiky, Mobilní planetárium, IQ landia Liberec, Techmania Plzeň, Pevnost poznání Olomouc, Alternátor Třebíč spojili síly a připravili soutěž, která tady ještě nebyla.

Zúčastnit se může každý žák z jakéhokoliv koutu České republiky, který denně dochází do 1.–9. třídy základní školy. Soutěž je individuální.

Jsou vypsány tři soutěžní kategorie

• 1. a 2. ročník
  • 3.–5. ročník
  • 6.–9. ročník

Úkoly a úlohy jsou naprosto přizpůsobeny kategoriím tak, aby neexistovalo věkové zvýhodnění v jakékoliv kategorii. Soutěž neobsahuje pouze otázky a úlohy vědomostního rázu, ale i úlohy kreativní, modelářské apod.

Cílem soutěže je nalézt nejzdatnější žáky s předurčením k vědecké kariéře.

Otázky budou zasílány přihlášeným žákům na jimi uvedené emailové adresy, kde jim pomocí interaktivních odkazů bude vysvětlen úkol a jeho zadání. Na otázky budou odpovídat rovněž elektronickou formou.

Základní část soutěže bude probíhat do konce měsíce března. Následně proběhne vyhodnocení základní části a 15 nejlepších řešitelů z každého regionu bude pozváno do regionálních finále, které proběhne v dubnu a květnu. Nejlepší 3 řešitelé z každé kategorie těchto kol budou pozváni do celorepublikového finále, které vyvrcholí na Veletrhu vědy 2017 pořádaném Akademií věd České republiky v Praze.

Přihlašovací formuláře budou organizátory dodány do školy v pondělí 12. 12. 2016. Spuštění soutěže bude také oficiálně oznámeno v ranním pořadu Dobré ráno v České televizi.

Datum vložení: 1. 12. 2016 23:43
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2021 23:46